23 Nisan Defne Satranç Turnuvası

Veee bir derece daha… 21-23 Nisan 2017 tarihinde Defne ilçesi Hatay’da yapılan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı satranç turnuvasında Yonca Bilen Satranç rüzgarı esti. 2 yıldır profesyonel ve butik tarza satranç eğitimi ile yılların köklü kulüplerine karşı başarılar kazanmaktan mutluluk duyuyoruz ve gururluyuz. Katılan tüm kulüplerin sporcularını buradan tebrik ediyoruz.

8 yaş altı ve 10 yaş altı olmak üzere 2 kategoride katıldığımız turnuvada 7 maçta 6 puan toplayan 8 yaş altı kategorisi sporcumuz Ahmet Arif Çelik 2. oldu. Kırıkhan turnuvasında da 1. olan sporcumuz performansı ile yine üst sıraları zorladı. Yine aynı turnuvada Kenan Gök 7 maçta 5.5 puan ve Nil Bengi Bilen 7 maçta 5 puan toplayarak iyi bir performans sergilediler.

Kulüp olarak katıldığımız turnuvada velilerimiz güzel bir hafta sonu geçirdiler. Verdikleri emek ve gösterdikleri sabır için kendilerine sonsuz teşekkürü bir borç biliriz.

Kafile başkanımız Yonca Hanıma ve antrenörümüz Yunus Emre Beye katkılarından dolayı teşekkür ederiz. Ayrıca bu turnuvayı düzenleyen ve katkı sunan Defne Belediye Başkanı Sayın Dr. İbrahim YAMAN’a katılımcılara gösterdiği yakın ilgi ve alakadan dolayı ayrıca teşekkürü bir borç biliriz. 2016 yılında başlayan ve o yıldan beğenerek katıldığımız geleneksel satranç turnuvası bu yılda mükemmel idi. Umarız her sene çocukları ve özellikle satranç seven çocukları mutlu etmeye devam edersiniz.

Bu turnuvada her sporcumuzun amacı farklı idi. Zeynep için amaç turnuva fobimizi yenmekti. Bunu da başardık. Ne mutlu sana Zeynep.

Bir sonraki turnuvada görüşmek üzere… Tebrikler ve teşekkürler…

Yonca Bilen Yazar:

Yonca Bilen'in mühendis bir eşi vardır. Ve bu sitenin içeriği onun tarafından yazılmaktadır.