Yeni Yılın İlk Turnuvası

2017 yılın ilk gününden merhabalar. Yonca Bilen Satranç Spor Kulübü olarak yeni yılın ilk gününü öğleden sonra kulüp içi bir turnuva ile karşılayalım dedik ve çok eğlendik.

Kulübümüzde, sporcularımıza turnuva ortamı oluşturarak hem tatlı bir rekabet yaşattık hem de Hatay Küçükler İl Birinciliği turnuvasına alıştırma turları yaptık. Tabi ki tatlı rekabet için minik ödüllerimiz de vardı.

Başhakemliğini Hatay İl hakemi olan Özgür Bilen üstlendi. Turnuvada Yunus Emre ve Yonca antrenörlerimiz aynı zamanda hakemlik yaptılar. Turnuva birincimiz Kenan tüm maçlarını kazanarak Küçükler İl Birinciliği öncesi iddialı olduğunu gösterdi. İkinci sırada kuvvetli sporcularımızdan Ahmet Arif, üçüncü sırada ise atak yapan Yiğit Ata turnuvayı derece ile tamamladılar.

Yeni sporcularımız ise ileri seviye sporcularımız ile başa baş mücadele ederek 2 şer puan almayı başardılar. Bahar dönemi sonunda bu sporcularımızın da turnuvalara katılarak maç deneyimlerini arttırmalarını sağlayacağız. Bu sayede daha iyi sonuçlar alacaklarına inanıyoruz.

Tüm sporcularımıza gelecek hafta sonu yapılacak Hatay Küçükler İl Birinciliği Satranç Turnuvasında başarılar dileriz.

Yonca Bilen Yazar:

Yonca Bilen'in mühendis bir eşi vardır. Ve bu sitenin içeriği onun tarafından yazılmaktadır.