Okul öncesi kreşler

Okul öncesi eğitim kurumları ve kreşlerde deneyimli, formasyon eğitimli Yonca Bilen, Antakya’nın önde gelen kreşlerinden Mavi Şirinler Kreş ve Zirve Kreşin satranç antrenörü olarak 2016-2017 yeni sezon eğitimlerine başladı.

Mavi Şirinler Kreş ile 3. yılına ve Zirve Kreş ile 2. yılına giren Yonca Bilen’in hedefi satranç eğitimi alan minik öğrencilere bu sporu sevdirmektir. Erken yaşta satranç eğitimi alan çocukların ileri yıllarda okul başarılarının arttığı bilinmektedir.Ayrıntılı bilgi almak isteyenler internet sitemizdeki satrancın faydaları makalesini okuyabilirler.

Ayrıca özel eğitim almak isteyen minik öğrencilerimiz hafta sonu Yonca Bilen Satranç Spor Kulübü bünyesindeki profesyonel satranç eğitimlerine katılabilirler. 4 yaştan itibaren çocuklarımızı satranç ile tanıştırıyor, eğlenceli aktiviteler ile satrancı sevdiriyoruz. Planlı, disiplinli ve profesyonel çalışarak sporcularımızı turnuvalara hazırlıyoruz.

Satranç eğitiminin faydaları

1-Satranç konsantrasyonu arttırır. Satranç oynarken bir tek hedefe kilitlenirsiniz. O da rakibi mat etmek ve oyundan zaferle ayrılmaktır. Böylece öğrencilerimiz […]

Sezonun ilk turnuvasında derece yaptık

Sezonun ilk satranç turnuvası olan 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Günü Satranç turnuvasında 8 yaş kategorisi 1. ve 3. sü […]