Kodlama Atölyemiz

Ve Zeka Merkezi olarak 21. yüzyılın olmazsa olmaz branşı KODLAMA. Elektronik ve Yazılım Mühendisi Özgür Bilen eşliğinde geleceğin meslekleri arasında ilk sıralarda yer alan yazılım atölyelerine başladık. Satranç oynayan herkesin iyi bir yazılımcı olma potansiyeli olduğunu düşünüyoruz.

yonca-bilen-kodlama-03

Bu amaçla çocuklarımızı algoritmik düşünmeye teşvik ediyor ve bunu gerçek hayatta uygulamalarını istiyoruz. Bu amaçla kodlama ve robotik atölyelerimize başladık.

yonca-bilen-kodlama-02

Amacımız bilgisayarın sadece bir oyun ve iletişim aracı olmadığını çocuklarımıza anlatmak ve bilgisayar ile gerçek hayattaki birçok şeyi nasıl kontrol edebileceklerini yazılım ve elektronik atölye uygulamaları ile göstermeyi amaçlıyoruz. Bu atölyelerin koçluğunu Özgür Bilen yapmaktadır. Ayrıntılı bilgi ve danışma için merkezimizde kendisi ile iletişime geçebilirsiniz.

yonca-bilen-kodlama-04

Defne Satranç Turnuvasındayız

Geniş kapsamlı katıldığımız ilk turnuva diyebiliriz. 23 Nisan Satranç Turnuvası Defne ilçesinde belediyenin sponsorluğunda yapıldı. Organizasyon olarak çok beğendiğimiz bu […]

Minik Şahlar Festivalimiz

Yonca Bilen Satranç Spor Kulübü geleneksel Minik Şahlar Satranç Festivali bu yılda çok görkemli geçti. Toplam 5 kurumda bünyelerinde yapılan […]