Şampiyon Ahmet Arif

20-22 Kasım tarihlerinde Antakya’da düzenlenen Öğretmenler Günü Satranç Turnuvasında 7 yaş kategorisinde Yonca Bilen Satranç Spor Kulübü sporcusu Ahmet Arif Çelik şampiyon oldu. İlk madalyasını antrenörü Yonca Bilen’in elinden alan Ahmet Arif’i daha sonra Hatay Satranç İl Temsilcisi Sultan Daban kutladı. Yonca Bilen’e teşekkür eden Hatay Satranç İl Temsilcisi Sultan Hanım yeni kurulan ve özellikle okul öncesi alanda uzmanlaşan Yonca Bilen Satranç Spor Kulübünün Hatay satrancına yeni şampiyonlar yetiştirmesi dileğinde bulundu.

yonca-bilen-24-kasim-02

Yonca Bilen, turnuva sırasında kulübümüzü başarı ile temsil eden Ahmet Arif, Ahmet Eren, Elanur ve Nil Bengi’ye tek tek teşekkür ederek sonraki turnuvalar için başarılar diledi.

yonca-bilen-24-kasim-03

Amaç ve felsefe olarak çocuklarımıza rekabet ve mücadelenin centilmenlik kuralları içerisinde kendilerini geliştirmek amacı ile kullanılması gerektiğini aşılamaya çalışan Yonca Bilen, önemli olanın derece değil satranç turnuvalarının sosyal ortamına katılmak ve satranç oynamaktan mutluluk duyan çocuklar yetiştirmek olduğunu bir kez daha dile getirdi.

Yonca Bilen Yazar:

Yonca Bilen'in mühendis bir eşi vardır. Ve bu sitenin içeriği onun tarafından yazılmaktadır.